ВЕЧЕРВА ТРУПА СНЕГ НА ОВИЕ МЕСТА БЕЗ ПРЕСТАН – „луда марта“ наместо пролет ни го враќа зимото назад (ВИДЕО)

Текстот продолжува веднаш по спонзорираната реклама.

ВЕЧЕРВА ТРУПА СНЕГ НА ОВИЕ МЕСТА БЕЗ ПРЕСТАН – „луда марта“ наместо пролет ни го враќа зимото назад (ВИДЕО)

Вечерва снег врне на повеќе места во земјава.

Додека на пониските места врне дожд и се чувствува студеното време, на повисоките планини во земјава врне снег без престан.

Вечерва според камерите на „Skimacedonia“ може да се забележи дека снег врне во скицентарот Маврово, Попова Шапка, Крушево, Пониква како и на Копанки и Нижо Поле во Битола.

Доколку сакате да ги погледните видеата од сите места можете да го направите ОВДЕ(клик ТУКА)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *