СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Еве какво време не очекува во наредните денови – Температури и до 21 степен

СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Еве какво време не очекува во наредните денови – Температури и до 21 степен

Од денес ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура.

Умерено облачно со умерен ветер од северен правец.

Во Скопје умерено облачно со умерен северен ветер.

Прогноза за 18.03.2023
Минимална температура: -5°C до 1°C
Максимална температура: 12°C до 17°C
Претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 19.03.2023
Минимална температура: -6°C до 1°C
Максимална температура: 14°C до 19°C
Претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 20.03.2023
Минимална температура: -2°C до 4°C
Максимална температура: 16°C до 21°C
Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *