МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете!

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете! За три години, колку што се спроведува мерката МојДДВ, Управата за јавни приходи, на сметките на корисниците на апликацијата, исплати …

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете! Read More

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци Иако ја тера 93-та година од животот, баба Трајана многу …

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци Read More

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име Надворешната канцеларија за kpиминалистички работи Виница поднесе koивична пријава против М.Џ. од Виница, поради постоење основи на …

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име Read More

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи Бебе е извлечено од реката Морача, во Подгорица, додека 62-годишна жена се удави. Околу …

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи Read More

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци Поранешната сопруга ги известила надлежните, по што полицајците без да губат време ги искршиле …

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци Read More

Се појавија првите фотографии: Ужacни сцени од местото на нecpeќата во која загина македонски државјанин

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА. Се појавија првите фотографии: Ужacни сцени од местото на нecpeќата во која загина македонски државјанин. ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ …

Се појавија првите фотографии: Ужacни сцени од местото на нecpeќата во која загина македонски државјанин Read More

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер!

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер! Се удави познат австралиски актер: Отишол да ја посети мајка си, а пред трагедијата го објавил ова селфи од плажа Човекот кој пред …

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер! Read More

Игор од Ранковце: Моите деца нема што да јадат, синот плаче од глад, а на ќерката и се слошува

Игор од Ранковце: Моите деца нема што да јадат, синот плаче од глад, а на ќерката и се слошува Игор Стефановски во своето четириесет и седум годишно постоење не може …

Игор од Ранковце: Моите деца нема што да јадат, синот плаче од глад, а на ќерката и се слошува Read More

BOHPEДНА ВЕСТ: Тешка cooбраќајка кај Врање – Автомобил со македонски таблички излетал од патот

BOHPEДНА ВЕСТ: Тешка cooбраќајка кај Врање – Автомобил со македонски таблички излетал од патот Страшната вест беше објавена предмалку. Неофицијално има загинат македонски државјанин. Деталите во продолжение после рекламата. Тешка …

BOHPEДНА ВЕСТ: Тешка cooбраќајка кај Врање – Автомобил со македонски таблички излетал од патот Read More