Од денес се забранува користење мобилен телефон во училиште

Забраната за користење мобилен телефон во училиште вовефждена од денес Владата на италијанската премиерка Џорџа Мелони објави писмо потпишано од министерот за образование Џузепе Валдитара со кое се забранува употреба …

Од денес се забранува користење мобилен телефон во училиште Read More

(ВИДЕО) Баба Тина е феномен: „Секоја болка можам да ја најдам со два прста, тоа ни рендген не може“

Баба Тина е феномен: „Секоја болка можам да ја најдам со два прста, тоа ни рендген не може“ Често слушаме вакви приказни, но оваа навистина го привлекува вниманието. 89-годишната баба …

(ВИДЕО) Баба Тина е феномен: „Секоја болка можам да ја најдам со два прста, тоа ни рендген не може“ Read More

(Видео) Лице со посебни потреби оставено на клупа во Скопје – по лекарска интервенција никој не го вратил дома

По лекарска интервенција никој не го вратил дома. (Видео) Лице со посебни потреби оставено на клупа во Скопје – по лекарска интервенција никој не го вратил дома Граѓани до Телма …

(Видео) Лице со посебни потреби оставено на клупа во Скопје – по лекарска интервенција никој не го вратил дома Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска Земјотрес во 1 часот и 27 минути по полноќ е регистриран во југозападна Македонија, со епицентар на 2 километри од Кичево. Според сеизмолошките станици …

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска Read More

Мајчината молитва има голема моќ! Еве кои молитви треба да ги знае секоја мајка

Мајчината молитва има голема моќ! Еве кои молитви треба да ги знае секоја мајка Секоја мајка знае дека имањето деца е голема одговорност и ве остава ранливи. За нас, сепак, …

Мајчината молитва има голема моќ! Еве кои молитви треба да ги знае секоја мајка Read More

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Според познатата Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа Баба Ванѓа често споделувала кои се предметите што им носат среќа, …

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Пронајдено едно од исчезнатите лица во Македонија по кое се трагаше од 24 јануари

Трагично заврши потрагата… НАЈНОВА ВЕСТ: Пронајдено едно од исчезнатите лица во Македонија по кое се трагаше од 24 јануари Во тек на вчерашниот ден во 12.30 часот во водите на …

НАЈНОВА ВЕСТ: Пронајдено едно од исчезнатите лица во Македонија по кое се трагаше од 24 јануари Read More

ПОЧНУВА СИРНА НЕДЕЛА: Еве што треба да правите од денеска до ПРОЧКА – големиот христијански празник!

ПОЧНУВА СИРНА НЕДЕЛА: Еве што треба да правите од денеска до ПРОЧКА – големиот христијански празник! Недела сиропусна – Седмицата пред Прочка се нарекува сирна недела, затоа што во тие …

ПОЧНУВА СИРНА НЕДЕЛА: Еве што треба да правите од денеска до ПРОЧКА – големиот христијански празник! Read More

УЧЕНИЦИТЕ ВРАТЕНИ ДОМА: Учителката Марија загина утрово во трагична несреќа пред семејната куќа

Страшна трагедија утрово, учителката Марија ја снајде тешка трагедија, за жал, таа им подлегна на повредите. Сообраќајна несреќа се случи утрово на улицата во Бања Лука, во која загина едно …

УЧЕНИЦИТЕ ВРАТЕНИ ДОМА: Учителката Марија загина утрово во трагична несреќа пред семејната куќа Read More

Издржа 261 час под урнатините и си ја виде ќерката стара само 12 дена!

Господ е голем… Чудата во Турција продолжија и денеска на единаесетиот ден откако се случи земјотресот и останаа под урантините, се уште се вадат живи луѓе. Еден од оние кои …

Издржа 261 час под урнатините и си ја виде ќерката стара само 12 дена! Read More