Стpaшна сообраќајна незгода вечерва во Скопје

Стpaшна сообраќајна незгода вечерва во Скопје Скопјанец е пренесен во Градската болница со повреди од тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата Христијан Тодоровски Карпош во Бутел, на семафорите …

Стpaшна сообраќајна незгода вечерва во Скопје Read More

Гробари со жестока навреда кон цела Македонија- Комити е српско име, а Гоце Делчев Бугарин – Комити возвратија!

Гробари со жестока навреда кон цела Македонија- Комити е српско име, а Гоце Делчев Бугарин – Комити возвратија! Откако го дочекаа Вардар во Белград со грчко знаме, навивачите на Партизан, …

Гробари со жестока навреда кон цела Македонија- Комити е српско име, а Гоце Делчев Бугарин – Комити возвратија! Read More

Верувале или не: Теа Таировиќ за четири месеци ќе заработи дури 559.000 евра, ЕВЕ КАКО!

Верувале или не: Теа Таировиќ за четири месеци ќе заработи дури 559.000 евра, ЕВЕ КАКО! Пејачката Теа Таировиќ се избори за своето место на домашната јавна сцена, а како што …

Верувале или не: Теа Таировиќ за четири месеци ќе заработи дури 559.000 евра, ЕВЕ КАКО! Read More

Фуркан открива нов УЖAC во Македонија: 15 годишна ученичка е жpтва на злocтавување во училиште од хигиеничарот!

Фуркан открива нов УЖAC во Македонија: 15 годишна ученичка е жртва на злocтавување во училиште од хигиеничарот! Фуркан Салиу на својот Фејсбук профил обелодени нов скандалозен случај во училиште во …

Фуркан открива нов УЖAC во Македонија: 15 годишна ученичка е жpтва на злocтавување во училиште од хигиеничарот! Read More

ПРЕКРАСНА ВЕСТ: Финансиска помош од 5.000 денари за секое новороденче на територија на општина Гази Баба

ПРЕКРАСНА ВЕСТ: Финансиска помош од 5.000 денари за секое новороденче на територија на општина Гази Баба. Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски информира дека продолжува мерката за доделување на …

ПРЕКРАСНА ВЕСТ: Финансиска помош од 5.000 денари за секое новороденче на територија на општина Гази Баба Read More

Tpaгедиja! Почина 13-годишно момче, кога ќе ја слушнете причината ќе ви се заледи кpвта

Tpaгедиja! Почина 13-годишно момче, кога ќе ја слушнете причината ќе ви се заледи кpвта Жозе Чавез Ноласко, ученик во средното училиште „Честерфилд“ во САД, во средата на 15 февруари бил …

Tpaгедиja! Почина 13-годишно момче, кога ќе ја слушнете причината ќе ви се заледи кpвта Read More

БОНУС ОД 5.000 ДЕНАРИ АКО НАЈДЕШ ВРАБОТЕН: Оглас за вработување во Македонија го открива целиот очај во текстилната индустрија!

БОНУС ОД 5.000 ДЕНАРИ АКО НАЈДЕШ ВРАБОТЕН: Оглас за вработување во Македонија го открива целиот очај во текстилната индустрија! За успешното вработување на нов вработен, на стариот ќе му се …

БОНУС ОД 5.000 ДЕНАРИ АКО НАЈДЕШ ВРАБОТЕН: Оглас за вработување во Македонија го открива целиот очај во текстилната индустрија! Read More

Јовица од кочанско: И по пет дена сум трпел за леб, спијам со сопругата и со дедо ми заедно на еден кревет

Јовица од кочанско: И по пет дена сум трпел за леб, спијам со сопругата и со дедо ми заедно на еден кревет. Јовица Јованов од кочанското село Мородвис е сиромашно …

Јовица од кочанско: И по пет дена сум трпел за леб, спијам со сопругата и со дедо ми заедно на еден кревет Read More