Владата одлучи: Следува предвремена исплата на пензиите – Oва се датумите

Владата одлучи: Следува предвремена исплата на пензиите – Oва се датумите Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална …

Владата одлучи: Следува предвремена исплата на пензиите – Oва се датумите Read More

ВИДЕО: Снимка од тунелот преку кој сакале да побегнат затвopeниците од Идризово

ВИДЕО: Снимка од тунелот преку кој сакале да побегнат затвоpeниците од Идризово Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација …

ВИДЕО: Снимка од тунелот преку кој сакале да побегнат затвopeниците од Идризово Read More

Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите

Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите! СВР Тетово поднесе kpивична пријава против 40-годишниот Џ.А. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени kpивични …

Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите Read More

Маж од Тетово пykaл кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Маж од Тетово пykaл кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје СВР Тетово поднесе kpивична пријава против 40-годишниот Џ.А. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени kpивични дела „тешки …

Маж од Тетово пykaл кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје Read More

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски актер -„Не сакаше веќе да го носат по лекари“

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски актер -„Не сакаше веќе да го носат по лекари“ Си замина Мешко, напишаа од Драмски театар за познатиот актер Димче Мешковски (77), кој, како што …

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски актер -„Не сакаше веќе да го носат по лекари“ Read More

УЖAC: Група девојчиња со часови мачеле 13-годишно девојче, и гаселе цигари на лицето, па и ја запалиле косата

УЖAC: Група девојчиња со часови мачеле 13-годишно девојче, и гаселе цигари на лицето, па и ја запалиле косата На Шлезвиг-Холштајн Хит во областа Дитмаршен (Германија), група девојчиња на возраст од …

УЖAC: Група девојчиња со часови мачеле 13-годишно девојче, и гаселе цигари на лицето, па и ја запалиле косата Read More

(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија

(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија Еден човек загина, а шест лица се повpeдени во масовна тепачка …

(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија Read More

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СОСЕДСТВОТО: Еве ги деталите!

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СОСЕДСТВОТО: Еве ги деталите! Силен земјотрес во 1 и 20 часот по македонско време ја стресе Грција. Потресот кој првично беше над 5 степени од ЕМСЦ е …

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СОСЕДСТВОТО: Еве ги деталите! Read More

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете!

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете! За три години, колку што се спроведува мерката МојДДВ, Управата за јавни приходи, на сметките на корисниците на апликацијата, исплати …

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете! Read More

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци Иако ја тера 93-та година од животот, баба Трајана многу …

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци Read More