„Ги испратив мажот и синот во воз, а добив пепел“ – мајка во Ш0K по трагедиjaта во Грција

„Ги испратив мажот и синот во воз, а добив пепел“ – мајка во Ш0K по трагедиjaта во Грција Најмалку 43 лица загинаа, а 130 се повредени кога патнички воз на …

„Ги испратив мажот и синот во воз, а добив пепел“ – мајка во Ш0K по трагедиjaта во Грција Read More

ТАГА: „Те чекам да се вратиш за да ги оствариме соништата“ – сопругата на машиновозачот кој загина во Грција неутешна

ТАГА: „Те чекам да се вратиш за да ги оствариме соништата“ – сопругата на машиновозачот кој загина во Грција неутешна Сопругата на машиновозачот (28) кој загина вчера во смртоносната железничка …

ТАГА: „Те чекам да се вратиш за да ги оствариме соништата“ – сопругата на машиновозачот кој загина во Грција неутешна Read More

ГОЛЕМА ТАГА: Почина Игор Атанасов, потребна е финансиска помош

ГОЛЕМА ТАГА: Почина Игор Атанасов, потребна е финансиска помош Makedonska Pravoslavna Crkva SvetaPetka-Villach на својот фејсбук профил објави дека почина Игор Атанасов. Во објавата која во продолжение ви ја пренесуваме …

ГОЛЕМА ТАГА: Почина Игор Атанасов, потребна е финансиска помош Read More

ТАЖНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Почина човекот кој голем дел од својот работен и животен век го посвети на ракометот

ТАЖНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Почина човекот кој голем дел од својот работен и животен век го посвети на ракометот. Почина Филип Христов – човекот кој голем дел од својот работен …

ТАЖНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Почина човекот кој голем дел од својот работен и животен век го посвети на ракометот Read More

Xaoc на лет за Германија, седум лица се повредени

Xaoc на лет за Германија, седум лица се повредени Седум лица се повредени поради силните турбуленции на летот на Луфтханза меѓу Остин и Франкфурт, јавуваат американските медиуми. Според извештаите, авионот …

Xaoc на лет за Германија, седум лица се повредени Read More

МАСОВНО ВРАБОТУВАЊЕ ВО „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ – во јавното претпријатие ќе се примаат дури 407 лица!!! Еве што се бара

МАСОВНО ВРАБОТУВАЊЕ ВО „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ – во јавното претпријатие ќе се примаат дури 407 лица!!! Еве што се бара Масовно вработување се спрема во Македонски шуми. Ќе се примаат сечачи, …

МАСОВНО ВРАБОТУВАЊЕ ВО „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ – во јавното претпријатие ќе се примаат дури 407 лица!!! Еве што се бара Read More

Загина синот на познат музичар: На 16 години го загуби животот во стpaшна сообраќајна нecpeќа

Загина синот на познат музичар: На 16 години го загуби животот во стpaшна сообраќајна нecpeќа Се огласи таткото на Инстаграм. 16-годишниот син на познатиот американски кантавтор, Бен Кулер, Доријан, загина …

Загина синот на познат музичар: На 16 години го загуби животот во стpaшна сообраќајна нecpeќа Read More

УЖAC: Граѓани со автомобил влечат коњ низ скопските улици (ВИДЕО)

УЖAC: Граѓани со автомобил влечат коњ низ скопските улици (ВИДЕО) Видеото од граѓани од Скопје како влечат коњ врзан за автомобил низ скопските улици ја згрози македонската јавност. Какви луѓе …

УЖAC: Граѓани со автомобил влечат коњ низ скопските улици (ВИДЕО) Read More

Последниот телефонски повик на исчезнатото 20-годишно момче во Лариса – Eве што и кажало на својата мајка!

Последниот телефонски повик на исчезнатото 20-годишно момче во Лариса – Eве што и кажало на својата мајка! Вознемиреноста на роднините и пријателите е огромна за лицата кои се наоѓале во …

Последниот телефонски повик на исчезнатото 20-годишно момче во Лариса – Eве што и кажало на својата мајка! Read More