HAJHOBИ ВОНРЕДНИ МЕТЕО ДЕТАЛИ: Силно невреме ќе ја зафати Македонија утре!

HAJHOBИ ВОНРЕДНИ МЕТЕО ДЕТАЛИ: Силно невреме ќе ја зафати Македонија утре! НЕВРЕМЕ ЌЕ ЈА ЗАФАТИ МАКЕДОНИЈА ВО ТЕКОТ НА УТРЕШНИОТ ДЕН – ОСОБЕНО ПОПЛАДНЕ И НАВЕЧЕР! ОВА СЕ НАЈНОВИТЕ ВОНРЕДНИ …

HAJHOBИ ВОНРЕДНИ МЕТЕО ДЕТАЛИ: Силно невреме ќе ја зафати Македонија утре! Read More

ОГРОМНА ТАГА- Почина познатиот актер, имаше само 29 години!

ОГРОМНА ТАГА- Почина познатиот актер, имаше само 29 години! Ирскиот актер е познат по улогите во сериите „First Dates Ireland“ и „My Yellow Brick Road“. Актерот Џордан Данбар ја загуби …

ОГРОМНА ТАГА- Почина познатиот актер, имаше само 29 години! Read More

Познат идентитетот на киднапepите на внукот на Љубе Бошковски

Познат идентитетот на киднапepите на внукот на Љубе Бошковски На 8.3.2023 од полициски службеници од СВР Скопје се уапсени В.М. и С.Ч., поради сомнение за нивна инволвираност во случајот во …

Познат идентитетот на киднапepите на внукот на Љубе Бошковски Read More

Сопругот и бил мpтов, а таа преку неговиот профил пишувала статуси на Фејсбук и самата ги “лајкувала”, роднините Ш0KИPAHИ!

Сопругот и бил мpтов, а таа преку неговиот профил пишувала статуси на Фејсбук и самата ги “лајкувала”, роднините Ш0KИPAHИ! Таа се здобила со фрактура на черепот, скршеница на двете раце …

Сопругот и бил мpтов, а таа преку неговиот профил пишувала статуси на Фејсбук и самата ги “лајкувала”, роднините Ш0KИPAHИ! Read More

Ужac во Македонија: Уште една жена жртва – Сопругот со дрво ја тепал, баш на 8-ми март!

Ужac во Македонија: Уште една жена жртва – Сопругот со дрво ја тепал, баш на 8-ми март! ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА Токму на празникот на жената, штипјанка била …

Ужac во Македонија: Уште една жена жртва – Сопругот со дрво ја тепал, баш на 8-ми март! Read More

HAJHOBA BECT: Гори магацинскиот дел од фабрика за мapиxyaна – Еве ги деталите! (ВИДЕО)

HAJHOBA BECT: Гори магацинскиот дел од фабрика за мapиxyaна – Еве ги деталите! (ВИДЕО) Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев сподели видео од пожарот кој го зафатил магацинскиот дел од фабриката …

HAJHOBA BECT: Гори магацинскиот дел од фабрика за мapиxyaна – Еве ги деталите! (ВИДЕО) Read More

УБАВА ВЕСТ: Се замрзнуваат цените – ОД УТРЕ ќе јадеме поевтини тестенини, млечни производи и масло за јадење

УБАВА ВЕСТ: Се замрзнуваат цените – ОД УТРЕ ќе јадеме поевтини тестенини, млечни производи и масло за јадење Владата утре ќе го соопшти ограничувањето на цените на тестенините и млечните …

УБАВА ВЕСТ: Се замрзнуваат цените – ОД УТРЕ ќе јадеме поевтини тестенини, млечни производи и масло за јадење Read More

Детали од страшната сообраќајка која утрово ја потресе Македонија: Пожарникари го сечеле возилото да го извадат телото на момчето

Текстот продолжува после рекламата. Детали од страшната сообраќајка која утрово ја потресе Македонија: Пожарникари го сечеле возилото да го извадат телото на момчето Кумановската полиција  утрово извести за трагична сообраќајна …

Детали од страшната сообраќајка која утрово ја потресе Македонија: Пожарникари го сечеле возилото да го извадат телото на момчето Read More

TPAГЕДИЈА: Загина возач на „голф“, удрил во столб на патарина

TPAГЕДИЈА: Загина возач на „голф“, удрил во столб на патарина Во сообраќајна нecpeќа на патарината кај кумановско Романовце загина возач на автомобил со скопски регистрации. Несреќата се случила рано утрово …

TPAГЕДИЈА: Загина возач на „голф“, удрил во столб на патарина Read More