ИМАШЕ САМО 48 ГОДИНИ: По тешко боледување вечерва почина градоначалникот на Живинице

ИМАШЕ САМО 48 ГОДИНИ: По тешко боледување вечерва почина градоначалникот на Живинице По тешко боледување на 48-годишна возраст попладнево почина градоначалникот на Живинице, Самир Камењаковиќ. – Како што дознаваме, тој …

ИМАШЕ САМО 48 ГОДИНИ: По тешко боледување вечерва почина градоначалникот на Живинице Read More

НОВИ УБАВИ ВЕСТИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ – Пензиите ќе растат и во септември!

НОВИ УБАВИ ВЕСТИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ – Пензиите ќе растат и во септември! Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи денеска порача дека Владата не размислува за зголемување на старосната граница за …

НОВИ УБАВИ ВЕСТИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ – Пензиите ќе растат и во септември! Read More

Приведен скопјанец, изнудил 2.000.000 денари

Приведен скопјанец, изнудил 2.000.000 денари Пријавениот со закани во неколку наврати изнудил 2.000.000 денари. Поради постоење основано сомнение за сторено кpивично дело „Изнуда“ казниво по член 258 од Kpивичниот законик, …

Приведен скопјанец, изнудил 2.000.000 денари Read More

За малку ќе НАСТРАДАШЕ: На познатиот пејач од ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД му падна КРОВ на ГЛАВА!

За малку ќе НАСТРАДАШЕ: На познатиот пејач од ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД му падна КРОВ на ГЛАВА! Работата на пејачите изгледа дека е многу лесна и убава, но поранешната ѕвезда на …

За малку ќе НАСТРАДАШЕ: На познатиот пејач од ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД му падна КРОВ на ГЛАВА! Read More

УЖAC JA ПOTPECE MAKEДОНИЈА: 17-годишник cилybaл малолeтничkа – Еве ги деталите!

УЖAC JA ПOTPECE MAKEДОНИЈА: 17-годишник cилybaл малолeтничkа – Еве ги деталите! Вчера во Свети Николе од полициски служебници од СВР Штип е лишен од слобода 17-годишен малолетник, по претходна пријава …

УЖAC JA ПOTPECE MAKEДОНИЈА: 17-годишник cилybaл малолeтничkа – Еве ги деталите! Read More

Инспекторите на терен, малолетниците фатени на дело: Се коцкале во казино

Инспекторите на терен, малолетниците фатени на дело: Се коцкале во казино Во текот на изминатата вечер (10/11.03.2023) во периодот од 22.00 до 05.00 часот полициски службеници од СВР Скопје заедно …

Инспекторите на терен, малолетниците фатени на дело: Се коцкале во казино Read More

БОГ да и е на ПОМОШ на популарната пејачка – „БОЛЕСТА се врати, тешко ја поднесувам ХЕМОТЕРАПИЈАТА“

БОГ да и е на ПОМОШ на популарната пејачка – „БОЛЕСТА се врати, тешко ја поднесувам ХЕМОТЕРАПИЈАТА“ Трикратната победничка на музичкиот натпревар „Никогаш не е доцна“, Бојана Барјактеревиќ за жал …

БОГ да и е на ПОМОШ на популарната пејачка – „БОЛЕСТА се врати, тешко ја поднесувам ХЕМОТЕРАПИЈАТА“ Read More

УБАВИ ВЕСТИ – Овие граѓани добиваат 3000 денари покачување на февруарските плати!

УБАВИ ВЕСТИ – Овие граѓани добиваат 3000 денари покачување на февруарските плати! На овој пазар Веропулос е присутен од 1997 година со отворање на првиот супермаркет во Скопје. Со самото …

УБАВИ ВЕСТИ – Овие граѓани добиваат 3000 денари покачување на февруарските плати! Read More