Во местото каде што ЖИВЕАТ многу наши македонци во Германија: Загинаа четворица фудбалери во страшна сообраќајна несреќа во близина на Карлсруе

Во местото каде што ЖИВЕАТ многу наши македонци во Германија: Загинаа четворица фудбалери во страшна сообраќајна несреќа во близина на Карлсруе Четворица членови на германскиот клуб од пониската лига Алеманија …

Во местото каде што ЖИВЕАТ многу наши македонци во Германија: Загинаа четворица фудбалери во страшна сообраќајна несреќа во близина на Карлсруе Read More

СКАНДАЛ: Не се знае кој по кого тепа – На Фејсбук се појави видео од тепачка на Македонци во Швајцарија

СКАНДАЛ: Не се знае кој по кого тепа – На Фејсбук се појави видео од тепачка на Македонци во Швајцарија Полицијата со opyжје мораше да интервенира за да ги смири. …

СКАНДАЛ: Не се знае кој по кого тепа – На Фејсбук се појави видео од тепачка на Македонци во Швајцарија Read More

ХИТ ВИДЕО: Македонија ја доби својата „Кралица на бакшишот“

Текстот продолжува после рекламата. ХИТ ВИДЕО: Македонија ја доби својата „Кралица на бакшишот“ ВИДЕОТО МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ НА КРАЈОТ ОД ТЕКСТОТ. Општо познато е дека многу наши познати фолк …

ХИТ ВИДЕО: Македонија ја доби својата „Кралица на бакшишот“ Read More

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Почина познатиот рапер, се сруши на сред настап

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Почина познатиот рапер, се сруши на сред настап Раперот Коста Тич (28) почина само неколку часа откако колабирал среде концерт Јужноафриканскиот рапер Коста Тич ненадејно почина викендов, …

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Почина познатиот рапер, се сруши на сред настап Read More

Земјотpec почувствуван во Гевгелија, Валандово, Богданци, Неготино и Кавадарци

Земјотpec почувствуван во Гевгелија, Валандово, Богданци, Неготино и Кавадарци Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје попладнево информираше дека денеска во 08:50 часот бил почувствуван земјотрес од населението на Гевгелија, …

Земјотpec почувствуван во Гевгелија, Валандово, Богданци, Неготино и Кавадарци Read More

Се појави сведок за аферата МИТО ВО ГРАНД – Оваа клучна реченица Снежана му ја кажала на Душан: “СЛУШНАВ СЕ“

Се појави сведок за аферата МИТО ВО ГРАНД – Оваа клучна реченица Снежана му ја кажала на Душан: “СЛУШНАВ СЕ“ Натпреварувачот на „Ѕвезда Гранда“ од Подгорица, Душан Вукадиновиќ не се …

Се појави сведок за аферата МИТО ВО ГРАНД – Оваа клучна реченица Снежана му ја кажала на Душан: “СЛУШНАВ СЕ“ Read More

KPBABA РАСПРАВИЈА НА ДВАЈЦА БРАЌА – по расправија едниот го распосекол со ножици другиот малолетен брат

KPBABA РАСПРАВИЈА НА ДВАЈЦА БРАЌА – по расправија едниот го распосекол со ножици другиот малолетен брат Расправија меѓу двајца малолетни браќа завршила кpваво во Македонија. Деталите во продолжение после рекламата. …

KPBABA РАСПРАВИЈА НА ДВАЈЦА БРАЌА – по расправија едниот го распосекол со ножици другиот малолетен брат Read More

ФОТО+ВИДЕО: Сообраќајка кај Влада, има и повредени

ФОТО+ВИДЕО: Сообраќајка кај Влада, има и повредени Предмалку, кратко по сударот на две возила на булеварот „Илинден“ во близина на владата, пристигна и брзата помош која им укажа помош на …

ФОТО+ВИДЕО: Сообраќајка кај Влада, има и повредени Read More