ТАЖНА ВЕСТ ДОЦНА ВЕЧЕРВА: Почина познат штипски бизнисмен, сопственик и хуманист – Паднал во центарот на Штип

ТАЖНА ВЕСТ ДОЦНА ВЕЧЕРВА: Почина познат штипски бизнисмен, сопственик и хуманист – Паднал во центарот на Штип При вечерната прошетка во центарот на Штип на Пешачкиот мост близу паркот Суитлак, …

ТАЖНА ВЕСТ ДОЦНА ВЕЧЕРВА: Почина познат штипски бизнисмен, сопственик и хуманист – Паднал во центарот на Штип Read More

Тригодишно девојче со пиштоол ја y6ило неговата четиригодишна сестра – ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ

Тригодишно девојче со пиштоол ја y6ило неговата четиригодишна сестра – ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ Тригодишно девојче пронашло наполнет пишт ол во дом во Тексас и случајно ја зacтрелало својата …

Тригодишно девојче со пиштоол ја y6ило неговата четиригодишна сестра – ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ Read More

Битолчанка била касната од улична мачка – Еве колку пари доби оштета!

Битолчанка била касната од улична мачка – Еве колку пари доби оштета! Стружанец шест години чека надомест на штета за напад од глутница кучиња. Основниот суд во Струга донел правосилна …

Битолчанка била касната од улична мачка – Еве колку пари доби оштета! Read More

(ВИДЕО) Авион среде силно невреме во Англија, пилотот во борба да го спушти на пистата

(ВИДЕО) Авион среде силно невреме во Англија, пилотот во борба да го спушти на пистата Силен ветер од 80 километри на час удрил во патнички авион рано изутрината додека леталото …

(ВИДЕО) Авион среде силно невреме во Англија, пилотот во борба да го спушти на пистата Read More

ВЕ МОЛАМ ДА ГО ПРОНАЈДЕМЕ САМОИЛ ДОКОЛКУ СЕ УШТЕ Е ЖИВ: Низ солзи се огласи сопругата на КАНАЛ 5 ТВ (ВИДЕО)

ВЕ МОЛАМ ДА ГО ПРОНАЈДЕМЕ САМОИЛ ДОКОЛКУ СЕ УШТЕ Е ЖИВ: Низ солзи се огласи сопругата на КАНАЛ 5 ТВ (ВИДЕО) Таткото и сопругата на киднапираниот Самоил Костадиновски со емотивни …

ВЕ МОЛАМ ДА ГО ПРОНАЈДЕМЕ САМОИЛ ДОКОЛКУ СЕ УШТЕ Е ЖИВ: Низ солзи се огласи сопругата на КАНАЛ 5 ТВ (ВИДЕО) Read More

ПРОВЕРЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ: Почна ИСПЛАТАТА по 3.000 денари за овие граѓани!

ПРОВЕРЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ: Почна ИСПЛАТАТА по 3.000 денари за овие граѓани! Министерството за труд и социјална политика известува дека во тек е исплатата на паричната помош согласно Законот за финансиска …

ПРОВЕРЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ: Почна ИСПЛАТАТА по 3.000 денари за овие граѓани! Read More

Тетовка обвинува: На Oнкологиja во Скопје добив лажна дијагноза за pak на дојка, па ми ги отсекоа градите

Тетовка обвинува: На Oнкологиja во Скопје добив лажна дијагноза за pak на дојка, па ми ги отсекоа градите Пациентка од Тетово со двојна масектомија бара одговорност од лекарите од Клиниката …

Тетовка обвинува: На Oнкологиja во Скопје добив лажна дијагноза за pak на дојка, па ми ги отсекоа градите Read More

Малата Марија од радовишко: Ми требаат патики, ме болат прстите, но не кажувам на мама да не се растажи

Малата Марија од радовишко: Ми требаат патики, ме болат прстите, но не кажувам на мама да не се растажи Постојат многи силни жени кои не ги знаеме и не ги …

Малата Марија од радовишко: Ми требаат патики, ме болат прстите, но не кажувам на мама да не се растажи Read More

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“ (ФОТО)

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“ (ФОТО) Велосипедист е повреден откако во него удри автомобил на улица Љубљанска спроти ТЦ „Сити Мол“. Од МВР засега немаат детали за карактерот …

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“ (ФОТО) Read More

Kpвава пресметка во Идризово: Двајца затвopeници во болница, меѓу тепачите и ocyдени за Диво Насеље

Kpвава пресметка во Идризово: Двајца затвopeници во болница, меѓу тепачите и ocyдени за Диво Насеље Двајца затвореници од затворот „Идризово“ завршија во болница, по тепачка помеѓу две групи. Хаосот настанал …

Kpвава пресметка во Идризово: Двајца затвopeници во болница, меѓу тепачите и ocyдени за Диво Насеље Read More