Правнуката на БАБА ВАНЃА за прв пат открива дали ДАРБАТА на ПРОРОЧИЦАТА е наследена во фамилијата!

Правнуката на БАБА ВАНЃА за прв пат открива дали ДАРБАТА на ПРОРОЧИЦАТА е наследена во фамилијата! „Никогаш не сум ја сакала дарбата на прабаба ми Ванѓа. Никогаш не сум ја …

Правнуката на БАБА ВАНЃА за прв пат открива дали ДАРБАТА на ПРОРОЧИЦАТА е наследена во фамилијата! Read More

Омилениот турскиот актер Озџан Дениз се венча со својата 23 години помлада девојка (ФОТО)

Омилениот турскиот актер Озџан Дениз се венча со својата 23 години помлада девојка (ФОТО) Турскиот глумец Озџан Дениз (50) се ожени со модната дизајнерка Самар Дагдар. Тие деновиве се на …

Омилениот турскиот актер Озџан Дениз се венча со својата 23 години помлада девојка (ФОТО) Read More

TPAГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Загина младо момче – Еве ги деталите.

TPAГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Загина младо момче – Еве ги деталите. Младо 22 годишно момче загина, откако врз него паднал тврд предмет. Деталите во продолжение после рекламата. Како што објави …

TPAГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Загина младо момче – Еве ги деталите. Read More

Небото доби голема ЅВЕЗДА – ПОЧИНА славниот актер од СЕРИЈАТА која цела МАКЕДОНИЈА ја гледаше!

Небото доби голема ЅВЕЗДА – ПОЧИНА славниот актер од СЕРИЈАТА која цела МАКЕДОНИЈА ја гледаше! На 98-годишна возраст почина мексиканскиот актер Игнацио Лопез Тарсо. Игнацио беше ветеран на златната доба …

Небото доби голема ЅВЕЗДА – ПОЧИНА славниот актер од СЕРИЈАТА која цела МАКЕДОНИЈА ја гледаше! Read More

Краде и старо и младо, во џеб се пикаат сирења, салами и конзерви – Зголемени кражбите во Македонија се жалат трговците

Краде и старо и младо, во џеб се пикаат сирења, салами и конзерви – Зголемени кражбите во Македонија се жалат трговците Трговците велат дека откако поскапи храната, немаат дерман од …

Краде и старо и младо, во џеб се пикаат сирења, салами и конзерви – Зголемени кражбите во Македонија се жалат трговците Read More

„Дали некој знае дека денес се погpeбyва гимназијалец отрyeн од дpoга во кафич?“ – професорката Ачкоска ја крена Македонија на нозе!

Деталите во продолжение после рекламата. „Дали некој знае дека денес се погpeбyва гимназијалец отрyeн од дpoга во кафич?“ – професорката Ачкоска ја крена Македонија на нозе! Бурни реакции во јавноста …

„Дали некој знае дека денес се погpeбyва гимназијалец отрyeн од дpoга во кафич?“ – професорката Ачкоска ја крена Македонија на нозе! Read More

Се појави ШУГА во продавница на „Зара“ – потрошувачите пријавиле појава на осипи

Се појави ШУГА во продавница на „Зара“ – потрошувачите пријавиле појава на осипи Поради сомнение за шуга, црногорската санитарна инспекција ќе ја проверува гардеробата во продавницата „Зара“ во Подгорица. Ова …

Се појави ШУГА во продавница на „Зара“ – потрошувачите пријавиле појава на осипи Read More

Ново ГОЛЕМО покачување на пензиите – Уште една позитивина вест за примањата на граѓаните одекна од владата

Ново ГОЛЕМО покачување на пензиите – Уште една позитивина вест за примањата на граѓаните одекна од владата- пишува Centar.mk Со системскиот модел за раст на пензиите и во време на …

Ново ГОЛЕМО покачување на пензиите – Уште една позитивина вест за примањата на граѓаните одекна од владата Read More

Граѓаните ќе може да ги плаќаат сметките за струја и вода во супермаркет

Граѓаните ќе може да ги плаќаат сметките за струја и вода во супермаркет Освен штедилници и банки, и продавници и супермаркети ќе можат да даваат платежни услуги според новиот Закон …

Граѓаните ќе може да ги плаќаат сметките за струја и вода во супермаркет Read More

Момче се удавило од кучешки синџир, му се замотал околу вратот за време на игра

Момче се удавило од кучешки синџир, му се замотал околу вратот за време на игра Петгодишно момче почина синоќа во Варпалот, Унгарија, откако околу вратот му се замотал синџирот од …

Момче се удавило од кучешки синџир, му се замотал околу вратот за време на игра Read More