БЛАЗЕ СИ ИМ – Овие граѓани месецов ќе добијат зголемување на примањата од 5.409 денари

БЛАЗЕ СИ ИМ – Овие граѓани месецов ќе добијат зголемување на примањата од 5.409 денари Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во гостувањето во Канал77, кажа дека не се создава …

БЛАЗЕ СИ ИМ – Овие граѓани месецов ќе добијат зголемување на примањата од 5.409 денари Read More

(ВИДЕО) Почна да ја фаќа пејачката, по што изби општа TEПАЧKA на сцената

(ВИДЕО) Почна да ја фаќа пејачката, по што изби општа TEПАЧKA на сцената Видеото можете да го погледнете на крајот од текстот со кликнување на линкот. Пејачката Хајди Инфанте, внука …

(ВИДЕО) Почна да ја фаќа пејачката, по што изби општа TEПАЧKA на сцената Read More

Голема полициcка акција во Скопје, меѓу yaпceните дилepи на дpoга и учителка во основно

Голема полициcка акција во Скопје, меѓу yaпceните дилepи на дpoга и учителка во основно Во тек е голема полициска акција во Скопје при што приведена е поголема група улични дилери …

Голема полициcка акција во Скопје, меѓу yaпceните дилepи на дpoга и учителка во основно Read More

Игор од Берово: НЕ може и недозволиво е СИСТЕМОТ во државата да одлучува КОЈ и КОЛКУ ќе ЖИВЕЕ

Игор од Берово: НЕ може и недозволиво е СИСТЕМОТ во државата да одлучува КОЈ и КОЛКУ ќе ЖИВЕЕ Игор Пехчевски од Берово, младо момче кое боледува од цистична фиброза, кој …

Игор од Берово: НЕ може и недозволиво е СИСТЕМОТ во државата да одлучува КОЈ и КОЛКУ ќе ЖИВЕЕ Read More

Бате Аце од Штип секогаш таму каде што е најпотребен – Малата Марија конечно ќе има детство какво што посакува

Бате Аце од Штип секогаш таму каде што е најпотребен – Малата Марија конечно ќе има детство какво што посакува Сторијата за Сузана Тачева и нејзината 12-годишна ќерка Марија од …

Бате Аце од Штип секогаш таму каде што е најпотребен – Малата Марија конечно ќе има детство какво што посакува Read More

УЖAC: Девојче било из6oдено дури 32 пати со HOЖ поради кавга на ТикТок

УЖAC: Девојче било из6oдено дури 32 пати со HOЖ поради кавга на ТикТок Што се случува со децата?! Ужac го потресе светот. Девојчето Луиз (12) од Фројнденберг, Германија, која ја …

УЖAC: Девојче било из6oдено дури 32 пати со HOЖ поради кавга на ТикТок Read More

Се сеќавате ли на малиот Кан од серијата „1001 ноќ“: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС! (ФОТО)

Се сеќавате ли на малиот Кан од серијата „1001 ноќ“: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС! (ФОТО) „Илјада и една ноќ“ е турска телевизиска серија произведена од страна на телевизискиот канал Канал …

Се сеќавате ли на малиот Кан од серијата „1001 ноќ“: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС! (ФОТО) Read More

9-годишниот Максим од Скопје предизвика бура од реакции со својата благородна идеја (ВИДЕО)

9-годишниот Максим од Скопје предизвика бура од реакции со својата благородна идеја (ВИДЕО) Илјадници реакции, споделувања и коментари, над 20.000 прегледи за неколку часа собра видео-приказната на „Радио Слободна Европа“ …

9-годишниот Максим од Скопје предизвика бура од реакции со својата благородна идеја (ВИДЕО) Read More