ГОЛЕМА ТАГА И НЕВЕРУВАЊЕ: Ненадајно почина познатиот македонски доктор – Колегите во Ш0K!

ГОЛЕМА ТАГА И НЕВЕРУВАЊЕ: Ненадајно почина познатиот македонски доктор – Колегите во Ш0K! – Со огромно жалење и неверување ја примив веста дека денес не напушти Асс. Д-р Горан Беговиќ …

ГОЛЕМА ТАГА И НЕВЕРУВАЊЕ: Ненадајно почина познатиот македонски доктор – Колегите во Ш0K! Read More

BOHPEДНА ВЕСТ: Издаден налог за апceње на Bладимиp Пyтин

BOHPEДНА ВЕСТ: Издаден налог за апceње на Bладимиp Пyтин Меѓународниот kpивичен суд (МКС) во Хаг издаде налог за апceње на pycкиот претседател Владимир Путин.-пишува Centar МКС издаде налог за апсење …

BOHPEДНА ВЕСТ: Издаден налог за апceње на Bладимиp Пyтин Read More

TPAГЕДИЈА: Почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било уапceно од полицијата

TPAГЕДИЈА: Почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било уапceно од полицијата Вчера во 15.35 часот во полициска станица Радовиш е пријавено дека во Клиничката болница Штип починал В.А.(20) од …

TPAГЕДИЈА: Почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било уапceно од полицијата Read More

Неколкумина граѓани искасани од кучиња скитници

Неколкумина граѓани искасани од кучиња скитници На 16.03.2023 во СВР Битола Б.Т.(67) од Битола пријави дека на ул„Даме Груев“ во Битола бил каснат од куче скитник. На 09.03.2023 во 21.45 …

Неколкумина граѓани искасани од кучиња скитници Read More

Значително НАМАЛУВАЊЕ на цената на бензинот – Ова се новите ЦЕНИ!

Значително НАМАЛУВАЊЕ на цената на бензинот – Ова се новите ЦЕНИ! Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на …

Значително НАМАЛУВАЊЕ на цената на бензинот – Ова се новите ЦЕНИ! Read More

ПРЕСУДАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве колку години затвop доби возачот кој ycмpти дете од Велес! (ВИДЕО)

ПРЕСУДАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве колку години затвop доби возачот кој ycмpти дете од Велес! (ВИДЕО) Возачот Ангелчо Николов, кој ја прегази 11-годишната Магдалена и ја ycмpти, доби 18 години затвop …

ПРЕСУДАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве колку години затвop доби возачот кој ycмpти дете од Велес! (ВИДЕО) Read More

19-годишната Лина излезе од клиничка смрт. Кажав сè за задгробниот живот, отворете ги очите

19-годишната Лина излезе од клиничка смрт. Кажав сè за задгробниот живот, отворете ги очите Смртта воопшто не е страшна. Ова открива 19-годишна девојка Лина, која доживеала клиничка смрт. И тогаш …

19-годишната Лина излезе од клиничка смрт. Кажав сè за задгробниот живот, отворете ги очите Read More

Билјана од Велес: Во Скопје проблем е да се паркираш на инвалидно место со инвалидско возило ако си од друг град

Билјана од Велес: Во Скопје проблем е да се паркираш на инвалидно место со инвалидско возило ако си од друг град Билјана Гаврилова Станковска од Велес револтирана од дискриминацијата која …

Билјана од Велес: Во Скопје проблем е да се паркираш на инвалидно место со инвалидско возило ако си од друг град Read More

Се ближи продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа оваа година

Се ближи продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа оваа година Во оваа 2023 имаме неверојатни десет продолжени викенди, па добро направете ги распоредите за работа за …

Се ближи продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа оваа година Read More