МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете!

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете! За три години, колку што се спроведува мерката МојДДВ, Управата за јавни приходи, на сметките на корисниците на апликацијата, исплати …

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ОВА мора да го знаете! Read More

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци Иако ја тера 93-та година од животот, баба Трајана многу …

БРАВО за баба Трајана: Има 93 години, плете чорапи без наочари и произведува домашно козјо сирење – дочекала 10 правнуци Read More

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име Надворешната канцеларија за kpиминалистички работи Виница поднесе koивична пријава против М.Џ. од Виница, поради постоење основи на …

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име Read More

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи Бебе е извлечено од реката Морача, во Подгорица, додека 62-годишна жена се удави. Околу …

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи Read More

Македонецот што загина во сообраќајната неcpeќа кај Врање имал 25 години, се враќале кон кафеаната поради заборавен телефон

Македонецот што загина во сообраќајната неcpeќа кај Врање имал 25 години, се враќале кон кафеаната поради заборавен телефон Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера на улицата Партизански пат во Врање. …

Македонецот што загина во сообраќајната неcpeќа кај Врање имал 25 години, се враќале кон кафеаната поради заборавен телефон Read More

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци Поранешната сопруга ги известила надлежните, по што полицајците без да губат време ги искршиле …

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци Read More