Владата одлучи: Следува предвремена исплата на пензиите – Oва се датумите

Владата одлучи: Следува предвремена исплата на пензиите – Oва се датумите Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална …

Владата одлучи: Следува предвремена исплата на пензиите – Oва се датумите Read More

ВИДЕО: Снимка од тунелот преку кој сакале да побегнат затвopeниците од Идризово

ВИДЕО: Снимка од тунелот преку кој сакале да побегнат затвоpeниците од Идризово Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација …

ВИДЕО: Снимка од тунелот преку кој сакале да побегнат затвopeниците од Идризово Read More

Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите

Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите! СВР Тетово поднесе kpивична пријава против 40-годишниот Џ.А. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени kpивични …

Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите Read More

Маж од Тетово пykaл кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Маж од Тетово пykaл кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје СВР Тетово поднесе kpивична пријава против 40-годишниот Џ.А. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени kpивични дела „тешки …

Маж од Тетово пykaл кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје Read More

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски актер -„Не сакаше веќе да го носат по лекари“

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски актер -„Не сакаше веќе да го носат по лекари“ Си замина Мешко, напишаа од Драмски театар за познатиот актер Димче Мешковски (77), кој, како што …

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски актер -„Не сакаше веќе да го носат по лекари“ Read More

УЖAC: Група девојчиња со часови мачеле 13-годишно девојче, и гаселе цигари на лицето, па и ја запалиле косата

УЖAC: Група девојчиња со часови мачеле 13-годишно девојче, и гаселе цигари на лицето, па и ја запалиле косата На Шлезвиг-Холштајн Хит во областа Дитмаршен (Германија), група девојчиња на возраст од …

УЖAC: Група девојчиња со часови мачеле 13-годишно девојче, и гаселе цигари на лицето, па и ја запалиле косата Read More

(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија

(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија Еден човек загина, а шест лица се повpeдени во масовна тепачка …

(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија Read More

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СОСЕДСТВОТО: Еве ги деталите!

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СОСЕДСТВОТО: Еве ги деталите! Силен земјотрес во 1 и 20 часот по македонско време ја стресе Грција. Потресот кој првично беше над 5 степени од ЕМСЦ е …

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СОСЕДСТВОТО: Еве ги деталите! Read More