Голема трагедија на фудбалски натпревар – најмалку 12 загинаа (ВИДЕО)

Голема трагедија на фудбалски натпревар – најмалку 12 загинаа (ВИДЕО) Најмалку 12 луѓе загинаа, а сè уште непознат број се повредени, во навивачко стампедо што синоќа се случи на фудбалски …

Голема трагедија на фудбалски натпревар – најмалку 12 загинаа (ВИДЕО) Read More

МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот

МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот Денеска наутро во 6.50 часот, во Полициската канцеларија Демир Капија било пријавено дека во сопствените …

МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот Read More

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца мртви – Прво си го убил соседот, а потоа си пресудил сам на себе!

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца мртви – Прво си го убил соседот, а потоа си пресудил сам на себе! Ужас во Демир Капија. Неофицијално медиумите пренесуваат дека лице на возраст од …

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца мртви – Прво си го убил соседот, а потоа си пресудил сам на себе! Read More

(Видео) Пијан маж се соблекол, легнал на патот и симулирал пливање: жителите на Градишка во шок

(Видео) Пијан маж се соблекол, легнал на патот и симулирал пливање: жителите на Градишка во шок Жителите на Градишка ги шокираше необична глетка кога пијан маж целосно се соблекол, легнал …

(Видео) Пијан маж се соблекол, легнал на патот и симулирал пливање: жителите на Градишка во шок Read More

Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш, полицијата трага

На 14.05.2023 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, Н.В.(42) од Радовиш пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка М.В.(15), објави СВР Струмица. Се преземаат мерки за пронаоѓање …

Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш, полицијата трага Read More

Тажна вест го потресе Балканот: Почина познатата српска пејачка

Музичарката и поранешна реалити ѕвезда Лана Токовиќ ненадејно починала, дознаваат српските медиуми. Лана неодамна била примена во болница, по што се случило најлошото. Инаку, според медиумите Лана немала никакви здравствени …

Тажна вест го потресе Балканот: Почина познатата српска пејачка Read More

„Таа знаеше дека син и е ранет, но ги спасуваше нашите деца“: Родителите од „Рибникар“ за училиштето по масакрот

Докторка Жељка Бутуровиќ, психолог и мајка на две деца кои го посетуваат ОУ „Владислав Рибникар“ и Игор Ѓорѓевиќ, претседател на Советот на родители на ОУ „Владислав Рибникар“, гостувајќи на српската …

„Таа знаеше дека син и е ранет, но ги спасуваше нашите деца“: Родителите од „Рибникар“ за училиштето по масакрот Read More

Српски ИНФОРМЕР: Таткото на Коста К. денеска се обидел да се самоубие- се залетал со сета сила и удрил со главата во ѕид

Во ќелијата денеска се обидел да се самоубие Владимир К., таткото на малолетниот масовен убиец Коста К.(13) кој уби девет лица во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград, објави попладнево српски …

Српски ИНФОРМЕР: Таткото на Коста К. денеска се обидел да се самоубие- се залетал со сета сила и удрил со главата во ѕид Read More
Полиција/ Принтскрин

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Едно лице загина, а едно лице е потешко повредено и итно пренесено во болница

Загина сопатник на мотоцикл, а возачот е потешко е повреден и е пренесен во струмичката болница во тешката сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш, на влезот во селото Владевци, на крстосницата …

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Едно лице загина, а едно лице е потешко повредено и итно пренесено во болница Read More