Вдомила малолетничка од дисфункционално семејство и ја терала на проституција – и се заканувала дека ќе ја остави во Дом

Вдомила малолетничка од дисфункционално семејство и ја терала на проституција – и се заканувала дека ќе ја остави во Дом 14-годишно девојче две години било жртва на сексуална екплоатација, за …

Вдомила малолетничка од дисфункционално семејство и ја терала на проституција – и се заканувала дека ќе ја остави во Дом Read More

Десетгодишен ученик од Скопје на разговор во полиција откако напишал заканувачки пораки

Десетгодишен ученик од Аеродром на разговор во полиција откако напишал заканувачки пораки Денеска (12.05.2023) полициски службеници од ЕВР Аеродором и Драчево при СВР Скопје извршиле службен разговор со 10-годишен малолетник …

Десетгодишен ученик од Скопје на разговор во полиција откако напишал заканувачки пораки Read More

НОВ ХОРОР ВО ГО ПОТРЕСЕ БАЛКАНОТ, ЖРТВАТА Е 20-ГОДИШНА ДЕВОЈКА: Прво била силувана, па убиена

Тело на 20-годишна девојка пронајдено е денеска во стан на улицата Мадридска во главниот град на Србија, Белград. Како што објавија српските медиуми, констатирано е дека девојката прво била силувана, …

НОВ ХОРОР ВО ГО ПОТРЕСЕ БАЛКАНОТ, ЖРТВАТА Е 20-ГОДИШНА ДЕВОЈКА: Прво била силувана, па убиена Read More

Албанка од Косово направи нешто што никој не го направил на Евровизија (ВИДЕО)

Албанка од Косово направи нешто што никој не го направил на Евровизија ПОРАДИ ситуацијата во Украина, која триумфираше минатата година, Ливерпул и Англија се домаќини на престижното музичко натпреварување „Евровизија …

Албанка од Косово направи нешто што никој не го направил на Евровизија (ВИДЕО) Read More

Денеска е Свети Василиј Острошки, ЗА МНОГУ ГОДИНИ ДА Е: Се верува дека денес само ЕДНА РАБОТА треба да се направи

Денес, 12 мај православните верници го слават празникот посветен на Свети Василиј Острошки, светец за кој се верува дека е еден од најголемите чудотворци. Родум од Попово Село во Херцеговина, …

Денеска е Свети Василиј Острошки, ЗА МНОГУ ГОДИНИ ДА Е: Се верува дека денес само ЕДНА РАБОТА треба да се направи Read More