Полиција/ Принтскрин

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Едно лице загина, а едно лице е потешко повредено и итно пренесено во болница

Загина сопатник на мотоцикл, а возачот е потешко е повреден и е пренесен во струмичката болница во тешката сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш, на влезот во селото Владевци, на крстосницата …

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Едно лице загина, а едно лице е потешко повредено и итно пренесено во болница Read More

Стравична смрт во сообраќајна несреќа: Возејќи 220 километри на час, вчера загина фудбалерот Александар Карјакин (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на руските Динамо и Спартак од Москва, Александар Карјакин загина во стравична сообраќајна несреќа која се случи на автопатот меѓу Москва и Минск. 32-годишниот фудбалер ноќва околу 1:30 …

Стравична смрт во сообраќајна несреќа: Возејќи 220 километри на час, вчера загина фудбалерот Александар Карјакин (ВИДЕО) Read More

Анализа на умот на момчето-убиец-Реалноста зад маската на „малиот генијалец“: Грозоморен детаљ му дозволува да убие без каење

Одличен ученик со многу воннаставни активности. Гордоста на мама и тато, „малиот гениј“, како што го нарекуваа. И навистина, начинот на кој момчето убиец го испланирал масовниот масакр во основното …

Анализа на умот на момчето-убиец-Реалноста зад маската на „малиот генијалец“: Грозоморен детаљ му дозволува да убие без каење Read More

Не можеше да се воздржи: Спасен Силјаноски ПОВТОРНО СЕ РАСПЛАКА во емисија – пејачот проговори со што се борела ќерка му

Не можеше да се воздржи: Спасен Силјаноски ПОВТОРНО СЕ РАСПЛАКА во емисија – пејачот проговори со што се борела ќерка му Неговиот голем хит стана популарен и во светот, а …

Не можеше да се воздржи: Спасен Силјаноски ПОВТОРНО СЕ РАСПЛАКА во емисија – пејачот проговори со што се борела ќерка му Read More

Ина Василевска утрово ја соопшти тажната вест: Почина познатата македонска докторка

Иванка Ина Василевска, сопатничката на Борис Дамовски, објави дека на Клиниката за торакална хирургија, починала д-р Лукија Дамовска, педијатарка која животот го посвети на својата професија и на заштитата на …

Ина Василевска утрово ја соопшти тажната вест: Почина познатата македонска докторка Read More