Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш, полицијата трага

На 14.05.2023 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, Н.В.(42) од Радовиш пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка М.В.(15), објави СВР Струмица. Се преземаат мерки за пронаоѓање …

Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш, полицијата трага Read More

Тажна вест го потресе Балканот: Почина познатата српска пејачка

Музичарката и поранешна реалити ѕвезда Лана Токовиќ ненадејно починала, дознаваат српските медиуми. Лана неодамна била примена во болница, по што се случило најлошото. Инаку, според медиумите Лана немала никакви здравствени …

Тажна вест го потресе Балканот: Почина познатата српска пејачка Read More

„Таа знаеше дека син и е ранет, но ги спасуваше нашите деца“: Родителите од „Рибникар“ за училиштето по масакрот

Докторка Жељка Бутуровиќ, психолог и мајка на две деца кои го посетуваат ОУ „Владислав Рибникар“ и Игор Ѓорѓевиќ, претседател на Советот на родители на ОУ „Владислав Рибникар“, гостувајќи на српската …

„Таа знаеше дека син и е ранет, но ги спасуваше нашите деца“: Родителите од „Рибникар“ за училиштето по масакрот Read More