„Таа знаеше дека син и е ранет, но ги спасуваше нашите деца“: Родителите од „Рибникар“ за училиштето по масакрот

Докторка Жељка Бутуровиќ, психолог и мајка на две деца кои го посетуваат ОУ „Владислав Рибникар“ и Игор Ѓорѓевиќ, претседател на Советот на родители на ОУ „Владислав Рибникар“, гостувајќи на српската …

„Таа знаеше дека син и е ранет, но ги спасуваше нашите деца“: Родителите од „Рибникар“ за училиштето по масакрот Read More

Српски ИНФОРМЕР: Таткото на Коста К. денеска се обидел да се самоубие- се залетал со сета сила и удрил со главата во ѕид

Во ќелијата денеска се обидел да се самоубие Владимир К., таткото на малолетниот масовен убиец Коста К.(13) кој уби девет лица во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград, објави попладнево српски …

Српски ИНФОРМЕР: Таткото на Коста К. денеска се обидел да се самоубие- се залетал со сета сила и удрил со главата во ѕид Read More
Полиција/ Принтскрин

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Едно лице загина, а едно лице е потешко повредено и итно пренесено во болница

Загина сопатник на мотоцикл, а возачот е потешко е повреден и е пренесен во струмичката болница во тешката сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш, на влезот во селото Владевци, на крстосницата …

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Едно лице загина, а едно лице е потешко повредено и итно пренесено во болница Read More

Стравична смрт во сообраќајна несреќа: Возејќи 220 километри на час, вчера загина фудбалерот Александар Карјакин (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на руските Динамо и Спартак од Москва, Александар Карјакин загина во стравична сообраќајна несреќа која се случи на автопатот меѓу Москва и Минск. 32-годишниот фудбалер ноќва околу 1:30 …

Стравична смрт во сообраќајна несреќа: Возејќи 220 километри на час, вчера загина фудбалерот Александар Карјакин (ВИДЕО) Read More

Анализа на умот на момчето-убиец-Реалноста зад маската на „малиот генијалец“: Грозоморен детаљ му дозволува да убие без каење

Одличен ученик со многу воннаставни активности. Гордоста на мама и тато, „малиот гениј“, како што го нарекуваа. И навистина, начинот на кој момчето убиец го испланирал масовниот масакр во основното …

Анализа на умот на момчето-убиец-Реалноста зад маската на „малиот генијалец“: Грозоморен детаљ му дозволува да убие без каење Read More

Не можеше да се воздржи: Спасен Силјаноски ПОВТОРНО СЕ РАСПЛАКА во емисија – пејачот проговори со што се борела ќерка му

Не можеше да се воздржи: Спасен Силјаноски ПОВТОРНО СЕ РАСПЛАКА во емисија – пејачот проговори со што се борела ќерка му Неговиот голем хит стана популарен и во светот, а …

Не можеше да се воздржи: Спасен Силјаноски ПОВТОРНО СЕ РАСПЛАКА во емисија – пејачот проговори со што се борела ќерка му Read More

Ина Василевска утрово ја соопшти тажната вест: Почина познатата македонска докторка

Иванка Ина Василевска, сопатничката на Борис Дамовски, објави дека на Клиниката за торакална хирургија, починала д-р Лукија Дамовска, педијатарка која животот го посвети на својата професија и на заштитата на …

Ина Василевска утрово ја соопшти тажната вест: Почина познатата македонска докторка Read More

Вдомила малолетничка од дисфункционално семејство и ја терала на проституција – и се заканувала дека ќе ја остави во Дом

Вдомила малолетничка од дисфункционално семејство и ја терала на проституција – и се заканувала дека ќе ја остави во Дом 14-годишно девојче две години било жртва на сексуална екплоатација, за …

Вдомила малолетничка од дисфункционално семејство и ја терала на проституција – и се заканувала дека ќе ја остави во Дом Read More

Десетгодишен ученик од Скопје на разговор во полиција откако напишал заканувачки пораки

Десетгодишен ученик од Аеродром на разговор во полиција откако напишал заканувачки пораки Денеска (12.05.2023) полициски службеници од ЕВР Аеродором и Драчево при СВР Скопје извршиле службен разговор со 10-годишен малолетник …

Десетгодишен ученик од Скопје на разговор во полиција откако напишал заканувачки пораки Read More