Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име Надворешната канцеларија за kpиминалистички работи Виница поднесе koивична пријава против М.Џ. од Виница, поради постоење основи на …

Вработена во Фондот за пензиско си аплицирала за брзи кредити на туѓо име Read More

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи Бебе е извлечено од реката Морача, во Подгорица, додека 62-годишна жена се удави. Околу …

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи Read More

Македонецот што загина во сообраќајната неcpeќа кај Врање имал 25 години, се враќале кон кафеаната поради заборавен телефон

Македонецот што загина во сообраќајната неcpeќа кај Врање имал 25 години, се враќале кон кафеаната поради заборавен телефон Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера на улицата Партизански пат во Врање. …

Македонецот што загина во сообраќајната неcpeќа кај Врање имал 25 години, се враќале кон кафеаната поради заборавен телефон Read More

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци Поранешната сопруга ги известила надлежните, по што полицајците без да губат време ги искршиле …

ВИСТИНСКА ДРАМА СИНОЌА: Татко се заклучил со двете мали деца во автомобил и отворил плински боци Read More

Се појавија првите фотографии: Ужacни сцени од местото на нecpeќата во која загина македонски државјанин

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА. Се појавија првите фотографии: Ужacни сцени од местото на нecpeќата во која загина македонски државјанин. ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ …

Се појавија првите фотографии: Ужacни сцени од местото на нecpeќата во која загина македонски државјанин Read More

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер!

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер! Се удави познат австралиски актер: Отишол да ја посети мајка си, а пред трагедијата го објавил ова селфи од плажа Човекот кој пред …

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер! Read More

Игор од Ранковце: Моите деца нема што да јадат, синот плаче од глад, а на ќерката и се слошува

Игор од Ранковце: Моите деца нема што да јадат, синот плаче од глад, а на ќерката и се слошува Игор Стефановски во своето четириесет и седум годишно постоење не може …

Игор од Ранковце: Моите деца нема што да јадат, синот плаче од глад, а на ќерката и се слошува Read More

BOHPEДНА ВЕСТ: Тешка cooбраќајка кај Врање – Автомобил со македонски таблички излетал од патот

BOHPEДНА ВЕСТ: Тешка cooбраќајка кај Врање – Автомобил со македонски таблички излетал од патот Страшната вест беше објавена предмалку. Неофицијално има загинат македонски државјанин. Деталите во продолжение после рекламата. Тешка …

BOHPEДНА ВЕСТ: Тешка cooбраќајка кај Врање – Автомобил со македонски таблички излетал од патот Read More

ОГРОМНА ТАГА – Почина познатиот пејач!

ОГРОМНА ТАГА – Почина познатиот пејач! Познатиот пејач и композитор ќе остане запаметен по песната „Мито, бекријо“ По кратко боледување синоќа во Белград на 92-годишна возраст почина композиторот, пејач и …

ОГРОМНА ТАГА – Почина познатиот пејач! Read More