ТАЖНА ВЕСТ: Битола и Македонија денес загубија голем човек, на 63-годишна возраст почина Марија Мима Герас-Дочовска

Денес во Битола на возраст од 63 години по кратко боледување и ненадејно почина Марија Мима Герас-Дочовска, соопшти нејзиното семејство. Марија Мима Герас-Дочовска покрај дипломиран правник битолчани ќе ја паметат …

ТАЖНА ВЕСТ: Битола и Македонија денес загубија голем човек, на 63-годишна возраст почина Марија Мима Герас-Дочовска Read More

Се појави ново CKAHДАЛОЗНО ВИДЕО: Стефан Лазаров се смее на cмpтта на Тоше Проески (Видео)

Се појави ново CKAHДАЛОЗНО ВИДЕО: Стефан Лазаров се смее на cмpтта на Тоше Проески (Видео) Се уште не стивнуваат реакциите по скандалозното интервју на Латас кај Стефан Лазаров, а во …

Се појави ново CKAHДАЛОЗНО ВИДЕО: Стефан Лазаров се смее на cмpтта на Тоше Проески (Видео) Read More

ПРИКАЗНА ЗА 4 свеќи: Одвојте неколку минути и прочитајте, нема да ви биде жал!

Поучна приказна која ќе ви ги отвори очите. ПРИКАЗНА ЗА 4 свеќи: Одвојте неколку минути и прочитајте, нема да ви биде жал! Четири свеќи полека гореа во собата. Завладеа скоро …

ПРИКАЗНА ЗА 4 свеќи: Одвојте неколку минути и прочитајте, нема да ви биде жал! Read More

Од денес се забранува користење мобилен телефон во училиште

Забраната за користење мобилен телефон во училиште вовефждена од денес Владата на италијанската премиерка Џорџа Мелони објави писмо потпишано од министерот за образование Џузепе Валдитара со кое се забранува употреба …

Од денес се забранува користење мобилен телефон во училиште Read More

(ВИДЕО) Баба Тина е феномен: „Секоја болка можам да ја најдам со два прста, тоа ни рендген не може“

Баба Тина е феномен: „Секоја болка можам да ја најдам со два прста, тоа ни рендген не може“ Често слушаме вакви приказни, но оваа навистина го привлекува вниманието. 89-годишната баба …

(ВИДЕО) Баба Тина е феномен: „Секоја болка можам да ја најдам со два прста, тоа ни рендген не може“ Read More

(Видео) Лице со посебни потреби оставено на клупа во Скопје – по лекарска интервенција никој не го вратил дома

По лекарска интервенција никој не го вратил дома. (Видео) Лице со посебни потреби оставено на клупа во Скопје – по лекарска интервенција никој не го вратил дома Граѓани до Телма …

(Видео) Лице со посебни потреби оставено на клупа во Скопје – по лекарска интервенција никој не го вратил дома Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска Земјотрес во 1 часот и 27 минути по полноќ е регистриран во југозападна Македонија, со епицентар на 2 километри од Кичево. Според сеизмолошките станици …

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска Read More

Мајчината молитва има голема моќ! Еве кои молитви треба да ги знае секоја мајка

Мајчината молитва има голема моќ! Еве кои молитви треба да ги знае секоја мајка Секоја мајка знае дека имањето деца е голема одговорност и ве остава ранливи. За нас, сепак, …

Мајчината молитва има голема моќ! Еве кои молитви треба да ги знае секоја мајка Read More

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Според познатата Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа Баба Ванѓа често споделувала кои се предметите што им носат среќа, …

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Пронајдено едно од исчезнатите лица во Македонија по кое се трагаше од 24 јануари

Трагично заврши потрагата… НАЈНОВА ВЕСТ: Пронајдено едно од исчезнатите лица во Македонија по кое се трагаше од 24 јануари Во тек на вчерашниот ден во 12.30 часот во водите на …

НАЈНОВА ВЕСТ: Пронајдено едно од исчезнатите лица во Македонија по кое се трагаше од 24 јануари Read More